Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
    
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
DO POBRANIA
DOKUMENTY
HISTORIA SZKOŁY
FILMY
GALERIA (2009-2013)
GALERIA (od 2013)
KONTAKT
PATRON SZKOŁY
PEDAGOG
Projekty UE i inneSzkolna Pracownia Kreatywności II


W Zespole Szkół w Soninie już po raz drugi realizowany jest projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Poddziałania 9.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Pierwszy z projektów pn. „SZKOLNA PRACOWNIA KREATYWNOŚCI” obejmował jeden rok szkolny tj. 2008/2009, a wśród form wsparcia proponowanych w jego ramach znalazły się różnorodne zajęcia pozalekcyjne. Projekt ten skierowany był uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i I-II gimnazjum.
Natomiast drugi, obecnie realizowany projekt pn. „SZKOLNA PRACOWNIA KREATYWNOŚCI II” obejmuje dwa lata szkolne 2009/2010 i 2010/2011. W porównaniu z poprzednim został rozszerzony o zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze i specjalistyczne oraz wsparcie pedagoga szkolnego. Skierowany jest do wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Soninie.
Wśród zajęć pozalekcyjnych prowadzone są zajęcia z 3 języków: angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego w ramach Pracowni Języków Obcych. W najbliższym czasie zajęcia te będą prowadzone również w formie nauczania „na odległość”. Utworzono już odpowiednie narzędzie na platformie edukacyjnej Moodle pozwalające na rozpoczęcie e-learningu.
Zajęcia warsztatowe w Pracowni Kreatywnego Działania, pozwalają uczniom na rozwijanie zdolności i zainteresowań z zakresu przyrody, informatyki, geografii i historii naszego regionu oraz zdolności artystycznych.
Pracownia Zajęć Dydaktyczno-Wyrównawczych i Specjalistycznych umożliwia uczniom podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności w zakresie edukacji polonistycznej oraz matematycznej, a także usprawnianie istniejących deficytów rozwojowych
i niepełnosprawności.
Podejmowane są też różnorodne działania w Szkolnym Ognisku Wspierająco-AktywizującymSOWA”, m.in. została zrealizowana wycieczka zawodoznawcza dla klasy III gimnazjum do nowoczesnej piekarni PSS Społem w Rzeszowie, gdzie uczestnicy mogli zapoznać się z technologią powstawania pieczywa oraz impreza taneczna pod nazwą: „Przedsylwestrowe impresje taneczne”.
W zajęciach projektowych uczestniczy obecnie 106 dziewcząt i 105 chłopców Zespołu Szkół w Soninie.
Z ramienia Gminy Łańcut prowadzone są nadal działania zmierzające do zakupu środków i pomocy dydaktycznych przeznaczonych dla Uczestników Projektu oraz nauczycieli prowadzących zajęcia. Warto przypomnieć, że zarówno pakiety dla uczniów, jak i do prowadzenia zajęć, są bezpłatne.


UG Łańcut

Żródło: http://www.gminalancut.pl/

------------------------------------------------------------------------


W Zespole Szkół w Soninie realizowany jest z dobrym skutkiem projekt pn „SZKOLNA PRACOWNIA KREATYWNOŚCI II”. Jego uczestnicy – dziewczęta i chłopcy zarówno z klas młodszych, jak i starszych szkoły podstawowej, a także gimnazjum, systematycznie biorą udział w zajęciach, a szczególnym powodzeniem cieszą się spotkania projektowe z ciekawymi ludźmi, wycieczki zawodoznawcze, e-learningowe nauczanie języków obcych. Do tej pory zrealizowano m.in.: W ramach preorientacji edukacyjno-zawodowej trzy wyjazdowe zajęcia pozaszkolne dla uczestników Szkolnego Ogniska Wspierająco-Aktywizującego SOWA: do Piekarni PSS Społem i Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie oraz do I i II LO w Łańcucie. Dziewczęta i chłopcy z Ogniska SOWA, w ramach poznawania ciekawych ludzi i ich zawodów, uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielką ratownictwa medycznego z ZOZ w Łańcucie, na którym nie tylko poznawali tajniki tego odpowiedzialnego zawodu, ale też próbowali swoich umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy. Mieli też okazję poznać bizneswoman zajmującą się medycyną niekonwencjonalną, panią Stanisławę Panas, która zwróciła szczególną uwagę na zdrowy styl życia. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dziewczęta i chłopcy z Pracowni Kreatywnego Działania i Pracowni Językowej również odbyli ciekawe zajęcia z pasjonatami nietypowych profesji. Gośćmi w poszczególnych Pracowniach byli: alpinista Łukasz Rupar – miłośnik i zdobywca górskich szczytów, a także pasjonaci tańców: irlandzkiego i hiszpańskiego, którzy poprzez przyjęcie zaproszenia do udziału w spotkaniu wzbogacili wiedzę dziewcząt i chłopców z Pracowni Językowej o elementy kultury innych narodów. We wszystkich Kręgach w/w Pracowni odbyły się także zajęcia pokazowe z udziałem rodziców Uczestników Projektu. W spotkaniach uczestniczyli także uczestnicy zajęć specjalistycznych, czyli uczniowie z orzeczoną niepełnosprawnością. Wysoko cenioną przez wszystkich tę formę działania projektowego podnosi fakt, że każde spotkanie wzbogacone jest o poczęstunek w postaci kilku gatunków owoców, ciast, słodyczy i napojów. Bardzo dobrze realizowane są działania w Pracowni Zajęć Dydaktyczno-Wyrównawczych i Specjalistycznych, o czym świadczy wysoka frekwencja i opinie Uczestników. Wszystkie podejmowane w projekcie działania i sposób ich realizacji poddane są bieżącej ewaluacji.


Chłopcy ze Szkolnego Ogniska Wspierająco-Aktywizującego w nietypowych dla siebie rolach -
Kabaret SOWY w przedstawieniu z okazji Dnia Kobiet


Nie tak łatwo wcielić się w rolę kobiety, ale chłopcy świetnie sobie poradzili zbierając
ogromne brawa za program przygotowany pod kierunkiem M. HadławMłodzi Przyrodnicy przed zajęciami z udziałem Rodziców


Młodzi Artyści podczas przygotowań do zajęć pokazowych


Uczestnicy Pracowni Kreatywnego Działania w trakcie spotkania z alpinistą


wszyscy słuchali z wielkim zainteresowaniem ciekawych historii z wypraw opowiadanych
przez Pana Łukasza Rupara


Podczas spotkania z ciekawymi ludźmi, dziewczęta i chłopcy z Pracowni Językowej
mieli okazję podziwiać piękny taniec hiszpański…


…i spróbować swoich możliwości w tańcu irlandzkim

Zaproszeni goście nie tylko opowiedzieli o tańcach, ale przybliżyli uczestnikom kulturę innych narodów.

Pan Czesław Pantuła – znany i ceniony choreograf i instruktor tańca


UG Łańcut

------------------------------------------------------------------------


Co nowego w Szkolnej Pracowni Kreatywności II

21 kwietnia b.r., Szkolne Ognisko Wspierająco-Aktywizujące SOWA zorganizowało dla swoich Uczestników niecodzienne spotkanie. Gośćmi uczniów klas szóstych i gimnazjalnych byli: znawca i miłośnik historii Pan Mariusz Duliban – nauczyciel II LO w Łańcucie oraz Marcin Michna – laureat kilku tegorocznych ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych. Zaproszeni goście wraz ze wszystkimi uczestnikami spotkania, nauczycielami i dyrekcją szkoły, obejrzeli program poetycki poświęcony wydarzeniom z 10 kwietnia i oddający hołd tragicznie zmarłym w katastrofie pod Smoleńskiem. Wiersze do programu, autorstwa Małgorzaty Hadław, recytowali Uczestnicy Ogniska „SOWA” z klas gimnazjalnych, którzy przygotowali także oprawę muzyczną programu i odpowiedni na tę okazję wystrój sali. Szczególna atmosfera pierwszej części spotkania, wystąpienie gości, jak również interesująca, swobodna dyskusja z Olimpijczykiem Marcinem Michną, który nie tylko opowiedział o swoich sukcesach, ale też w niezwykły sposób zachęcał do uczenia się i poznawania historii oraz innych nauk społecznych, wywarła na wszystkich wielkie wrażenie. Oby więcej tak udanych spotkań z ciekawymi ludźmi, którzy potrafią swoją pasją zarażać innych i w niecodzienny sposób zachęcać do nauki i pracy nad sobą.


Olimpijczyk Marcin Michna – Uczeń II klasy II LO w Łańcucie
ze swoim nauczycielem p. Mariuszem Dulibanem


Wiersze Małgorzaty Hadław prezentowali (od lewej): Mateusz Żyga, Zuzanna Walat, Gabriela Gunia
– gimnazjaliści Zespołu Szkół w Soninie


Ponadto Szkolne Ognisko Wspierająco-Aktywizujące „SOWA” podczas wycieczki zawodoznawczej, odbyło interesujące spotkanie z Dyrektorem Zespołu Szkół Nr 2 w Łańcucie Panem Bogusławem Blajerem. Dziewczęta i chłopcy II klasy gimnazjalnej – uczestnicy Ogniska SOWA mieli okazję, nie tylko zwiedzić szkołę i wspaniałe pracownie, ale też porozmawiać ze starszymi kolegami i spróbować swoich sił w strzelaniu z karabinu do tarczy w obecności nauczycieli i licealistów klas wojskowych.


Na szkolnym korytarzu z Dyrektorem Bogusławem Blajerem


W poszukiwaniu znajomych absolwentów


Warsztaty samochodowe


Zajęcia ze strzelania do tarczy


W pracowni robotów i latających modeli

W Ognisku SOWA odbyło się także ciekawe spotkanie z pasjonatką i miłośniczką kultury ludowej - panią Marią Fleszar z Soniny.
W czerwcu, wśród licznych zadań projektowych i związanych z nimi form pracy, oprócz spotkań z ciekawymi ludźmi, czy z udziałem Rodziców Uczestników Projektu, będą odbywać się również interesujące zajęcia pozaszkolne. Planowane są wycieczki oraz plenery malarskie dla dziewcząt i chłopców z Pracowni Kreatywnego Działania. Uczestnicy wyjadą na swoje zajęcia m.in. do Skansenu w Kolbuszowej, zdobędą szczyt górski Cergowa w Beskidzie Dukielskim, zwiedzą Muzeum Historyczne w Dukli. Młodzi artyści będą rozwijać swój talent na łonie natury w pięknych okolicach Husowa.
Wszystkich zainteresowanych wydarzeniami projektowymi i aktualnościami szkolnymi zapraszamy na stronę Zespołu Szkół w Soninie pod adresem: www.szkolasonina.cba.pl. Można tam zapoznać się z wydawaną przez „SOWA” Gazetką Szkolną „Kreatywni”. Zapraszamy!

UG Łańcut
------------------------------------------------------------------------


Z nowym rokiem szkolnym - nowe zadania dla „Szkolnej Pracowni Kreatywności II”

W pierwszych dniach września rozpoczął się w Zespole Szkół w Soninie kolejny etap realizacji gminnego projektu pod nazwą Szkolna Pracownia Kreatywności II. Dziewczęta i chłopcy, wypoczęci i pełni zapału do pracy po wakacyjnej przerwie, podejmować będą kolejne działania wynikające z Projektu, którego realizacja zakończy się w czerwcu 2011 roku. Zadań do wykonania jest niemało, zarówno przed uczniami, jak i nauczycielami prowadzącymi zajęcia. Ale też satysfakcja z osiągniętych celów będzie ogromna. Z nowym rokiem szkolnym do „Pracowni” i działających w jej ramach Kręgów dołączyli nowi uczniowie – dziewczęta i chłopcy rozpoczynający naukę po raz pierwszy w ogóle, lub po raz pierwszy w tej właśnie szkole. Zajęli miejsca tych, którzy zakończyli edukację na danym etapie kształcenia, kończąc jednocześnie zajęcia projektowe. Nowo przybyli uczestnicy otrzymają od organizatorów bezpłatne pakiety pomocy dydaktycznych, dzięki którym łatwiej będzie realizować zadania i zdobywać wiedzę oraz nowe umiejętności.
Mijający miesiąc obfitował nie tylko w szereg działań organizacyjnych, koniecznych do ponownego wdrożenia zadań przewidzianych w Projekcie. Pierwsze szkolne tygodnie zaowocowały szeregiem ciekawych zajęć, nowych planów i pomysłów.


Krąg Młodych Artystów podczas swoich cotygodniowych zajęć twórczych


Mini-wystawa najnowszych prac


Młodzi artyści zaprezentowali już koleżankom i kolegom swoje nowe plastyczne dzieła, a grupa pasjonatów dziennikarstwa rozpoczęła pracę nad kolejnym numerem Gazetki Szkolnej Kreatywni, która ukarze się w październiku. Młodzi przyrodnicy z wielką pasją i zaangażowaniem zajmują się zakładaniem hodowli w otrzymanym od Organizatorów akwarium.


Dziewczęta i chłopcy z Kręgu Przyrodniczo-Ekologicznego


We wszystkich Pracowniach trwa wytężona praca. Między innymi najmłodsi uczestnicy Projektu, tj. dziewczynki i chłopcy z klas początkowych, bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych z zakresu edukacji polonistycznej i matematycznej. Dziewczęta i chłopcy niepełnosprawni realizują się na zajęciach specjalistycznych prowadzonych przez oligofrenopedagoga i terapeutę zajęciowego. Uczestnicy Kręgów językowych, już od pierwszych dni września szlifują swoje umiejętności, aby sprawnie posługiwać się językami obcymi: angielskim, niemieckim czy hiszpańskim. Miłośnicy regionu i turystyki opracowują plany wycieczek rowerowych po najbliższej okolicy, a informatycy zgłębiają tajniki wiedzy komputerowej.


Uczestnicy Kręgu Młodych Informatyków w pracowni komputerowej


W poniedziałek 27 września, dziewczęta i chłopcy ze Szkolnego Ogniska Wspierająco-Aktywizującego SOWA, w ramach spotkań z ludźmi sukcesu i przedstawicielami różnych zawodów, gościli w szkole Mistrza płatnerstwa – pana Krzysztofa Panasa z Łańcuta, który nie tylko opowiedział o swojej wielkiej pasji, ale też zorganizował pokaz swoich cennych prac.
Licznie przybyli na spotkanie uczestnicy Szkolnego Ogniska Wspierająco-Aktywizującego SOWA, zarówno chłopcy jak i dziewczęta, z ciekawością słuchali Mistrza Krzysztofa, który opowiadał o kowalstwie artystycznym, płatnerstwie, o swojej twórczej pracy, zamiłowaniach i drodze, którą trzeba przejść, aby osiągnąć sukces.


Fragment kolekcji białej broni i biżuterii wykonanej przez Krzysztofa Panasa


Ponadto chętne dziewczęta z klas VI objęte działaniami SOWA, zdobywają nowe praktyczne umiejętności z zakresu dziewiarstwa, ucząc się m.in. szydełkowania i dziergania na drutach. Już na październik planowane są kolejne ciekawe zadania do realizacji, m.in.: podróż Kręgu Przyrodniczo-Ekologicznego do Rezerwatu „Wielki Las” w Czudcu, wycieczka zawodoznawcza do Naczelnej Organizacji Technicznej w Rzeszowie, w której udział wezmą uczniowie III klasy gimnazjalnej będący uczestnikami SOWA oraz wiele innych, atrakcyjnych działań sprzyjających efektywnej realizacji celów.

Opracowała: Małgorzata Hadław

UG Łańcut
------------------------------------------------------------------------

2010-12-01 SZKOLNA PRACOWNIA KREATYWNOŚCI II


Realizacja zadań w „SZKOLNEJ PRACOWNI KREATYWNOŚCI II”


Szkolna Pracownia Kreatywności II tętni życiem. Wymierne efekty podejmowanych działań pozwalają na stwierdzenie, że realizowany Projekt sprzyja właściwemu rozwojowi dziewcząt i chłopców uczestniczących w zajęciach Kręgów.

Miniony okres obfitował w szereg atrakcyjnych wydarzeń. I tak: 4 października Uczestnicy Kręgu Przyrodniczo-Ekologicznego odbyli zajęcia w Rezerwacie Wielki Las, w okolicach Czudca. Pod przewodnictwem pana Macieja Kunysza dziewczęta i chłopcy wraz
z nauczycielkami prowadzącymi zajęcia projektowe mogli zapoznać się ze starodrzewem buczyny karpackiej wędrując ścieżką dydaktyczną po rezerwacie.Szkolne Ognisko Wspierająco-Aktywizujące wydało kolejny numer Gazetki Szkolnej „Kreatywni” cieszącej się dużym powodzeniem wśród Uczestników Projektu, chętnie czytanej przez nauczycieli prowadzących zajęcia i rodziców. 25 października dziewczęta i chłopcy z Ogniska SOWA – uczniowie III klasy gimnazjalnej uczestniczyli w zajęciach edukacyjno-zawodoznawczych zorganizowanych w Naczelnej Organizacji Technicznej w Rzeszowie.Podczas tych interesujących zajęć dziewczęta i chłopcy nie tylko dowiedzieli się o historii powstania, celach i zadaniach NOT, ale zostali też zachęceni do udziału w ogólnopolskim konkursie Młody Innowator. Zakończeniem spotkania był wspólny obiad w siedzibie NOT-u.Kolejne zajęcia zawodoznawcze dla gimnazjalistów odbyły się 29 listopada w Leroy Merlin w Krasnem k/Rzeszowa. Celem zajęć było przybliżenie Uczestnikom „SOWA” nie tylko zasad funkcjonowania hipermarketu, ale też zapoznanie z szeregiem zawodów związanych z handlem, marketingiem, zarządzaniem czy reklamą. Dziewczęta i chłopcy mieli okazję w praktyczny sposób poznać m.in. zasady komunikacji interpersonalnej.Po spotkaniu z przedstawicielką firmy Leroy Merlin, uczestnicy zajęć mogli delektować się wspaniałą pizzą zakupioną ze środków unijnych przez Organizatorów projektu.
5 listopada Uczniowie klas szóstych SP będący pod opieką Ogniska SOWA, w ramach zajęć projektowych odwiedzili groby zarówno swoich bliskich, jak i innych spoczywających na cmentarzu parafialnym w Soninie. Rozmowy o przemijaniu sprzyjały zadumie i refleksji.

13 października młodzi artyści razem z miłośnikami turystyki odbyli wspaniałą wycieczkę do Baranowa Sandomierskiego i Szydłowa. Te zabytkowe, piękne uroku miejsca dały dziewczętom i chłopcom możliwość nie tylko poznania historii wspaniałych miejsc, ale też utrwalenia ich w postaci pięknych prac plastycznych.

8 listopada uczestnicy Pracowni Kreatywnego Działania, tj.: Krąg Młodych Artystów, Krąg Przyrodniczo-Ekologiczny oraz Krąg Miłośników Regionu i Turystyki, odbyli wspólną wycieczkę do Leżajska słynącego m.in. z najwspanialszych w Europie, a nawet świecie klasztornych organów. Ciekawe zajęcia prowadzone były w Muzeum Ziemi Leżajskiej, w Nadleśnictwie Leżajsk, a także w przyklasztornym parku OO Bernardynów. Wycieczka zakończyła się wspólnym obiadem w Domu Pielgrzyma.Również w ramach zajęć Pracowni Kreatywnego Działania, 25 listopada odbyło się spotkanie z panem Wacławem Magoniem – historykiem i geografem.Na grudzień zaplanowane są kolejne ciekawy formy pracy, jak np.: spotkanie w Pracowni Językowej, gdzie Gościem dziewcząt i chłopców uczestniczących w kręgach językowych będzie Wenezuelczyk obecnie mieszkający w Łańcucie, a także spotkanie w ramach działań Szkolnego Ogniska Wspierająco-Aktywizującego. W miesiącu wrześniu przeprowadzony został kolejny etap ewaluacji Projektu.

Opracowanie: M. Hadław

-------------------------------------------------------------------------


2011-01-03 SZKOLNA PRACOWNIA KREATYWNOŚCI II


Szkolna Pracownia Kreatywności II podsumowuje kolejny etap działania


Rok kalendarzowy 2010 dobiegł końca, a wraz z nim skończył się kolejny etap działań podejmowanych w Szkolnej Pracowni Kreatywności II. Czas od września do grudnia jest udanym okresem dla Uczestników zajęć projektowych, nauczycieli prowadzących zajęcia i organizatorów Projektu z ramienia Gminy Łańcut. Nie brakowało wydarzeń, które na długo pozostaną w pamięci dziewcząt i chłopców – uczniów Zespołu Szkół w Soninie, gdzie realizowany jest gminny Projekt. Oto kalendarium najważniejszych wydarzeń projektowych mijającego okresu:

● wrzesień 2010 - Miejsca dziewcząt i chłopców, którzy nie uczestniczą już w projekcie z powodu zakończenia danego etapu edukacji, zajmują nowi uczniowie. Rozpoczyna się przygotowanie do zajęć projektowych zgodnie z założonym harmonogramem.

● 4 października 2010
Uczestnicy Kręgu Przyrodniczo-Ekologicznego wzięli udział w zajęciach warsztatowych Zielonej Sieci "Mój Wisłok". Odbyły się one na terenie rezerwatu "Wielki Las" w Czudcu. Młodzi przyrodnicy i ekolodzy przypomnieli sobie znaczenie słowa rezerwat oraz zasady zachowania się na jego terenie. Poznali historię założenia rezerwatu i główny przedmiot ochrony w postaci wspaniałego starodrzewu buczyny karpackiej. Wędrowali przyrodniczą ścieżką dydaktyczną, na której zgłębiali tajemnice lasu i jego mieszkańców. Podróż po rezerwacie Wielki Las dostarczyła dziewczętom i chłopcom wielu miłych wrażeń, a przede wszystkim pozwoliła pobyć sam na sam z przyrodą.

● 13 października 2010
Członkowie Kręgu Miłośników Regionu i Turystyki oraz Kręgu Młodych Artystów odbyli niezapomnianą podróż na trasie Sonina – Pacanów – Połaniec – Szydłów – Baranów Sandomierski. Najbardziej zauroczył uczestników Szydłów zwany też „polskim Carcassonne”, ze średniowieczną zabudową miasta. Duże wrażenie zrobił na wszystkich Baranów Sandomierski nazywany w przewodnikach „Małym Wawelem”.

● 25 października 2010
Klasa III gimnazjum, objęta opieką Szkolnego Ogniska Wspierająco-Aktywizującego SOWA, wzięła udział w wycieczce zawodoznawczej do Naczelnej Organizacji Technicznej NOT w Rzeszowie. Dziewczęta i chłopcy w czasie lekcji pokazowej poznali zadania i funkcje jakie pełni Naczelna Organizacja Techniczna. W czasie spotkania z panem dyrektorem B. Szupernakiem uczestnicy zajęć zadawali szereg pytań na interesujące młodzież zagadnienia, a także uzyskali szczegółowe informacje na temat konkursu „Młody innowator”, do którego gorąco zachęcali przedstawiciele NOT prowadzący spotkanie. Po wspólnym obiedzie i pożegnaniu z przedstawicielami NOT uczestnicy zajęć powrócili do szkoły.

● 8 listopada 2010
Uczestnicy kręgów: Miłośników Regionu i Turystyki, Młodych Artystów i Przyrodniczo-Ekologicznego odbyli piękną wyprawę do Leżajska. Zwiedzali Muzeum regionalne, a w nim wystawy związane ze sztuką ludową, zabawkarstwem oraz dziejami Leżajska. Mieli też możliwość podziwiania wiernej kopii obrazu Jana Matejki "Bitwa pod Grunwaldem". Następnie w siedzibie Nadleśnictwa Leżajsk odbyły się dla dziewcząt i chłopców z w/w Kręgów zajęcia związane z fauną i florą regionu oraz pokaz filmu "Rok w puszczy". Na koniec wszyscy odwiedzili kolegiatę w Leżajsku i przyklasztorne ogrody, a także zjedli pyszny obiad w Domu Pielgrzyma.

● 25 listopada 2010
W Pracowni Kreatywnego Działania odbyło się spotkanie z panem Wacławem Magoniem -historykiem, geografem, redaktorem książki "Pod opieką świętego Jana. Szkice z dziejów Soniny". Zaproszony gość opowiedział o charakterystycznych cechach środowiska naturalnego Soniny. Szczególny nastrój wywołany wieczorową porą i blaskiem świec sprzyjał opowieściom o historii naszej wsi, od czasów prehistorycznych do współczesności. Emocje wywołały historie o poszukiwaczach skarbów i życiu ludzi w dawnych czasach.

● 29 listopada 2010
Po raz kolejny uczniowie klasy III gimnazjum – uczestnicy Ogniska SOWA wzięli udział w lekcji zawodoznawczej, która tym razem odbyła się w firmie LEROY MERLIN w Krasnem k/Rzeszowa. Pani kierownik oprowadziła dziewczęta i chłopców po wszystkich działach i przedstawiła możliwości rozwoju oraz ścieżkę zawodową w tej firmie. Opowiedziała jej historię oraz funkcjonowanie w Polsce. Uczniowie dowiedzieli się o punktach informacyjnych, doradcach handlowych i obsłudze klienta funkcjonujących na terenie firmy. Po ciekawej lekcji zawodoznawczej dziewczęta i chłopcy z SOWA zjedli pizzę w Big City Pizza.

● 8 grudnia 2010
W ramach Szkolnej Pracowni Kreatywności II, w Pracowni Języków Obcych odbyło się spotkanie z ciekawym człowiekiem dla uczestników kręgów językowych tj. anglistów, germanistów i iberystów. Do dziewcząt i chłopców, na zaproszenie pani Agnieszki Niedzielskiej prowadzącej Krąg Języka Hiszpańskiego, przybył Marlon Falcono - rdzenny obywatel Wenezueli. Pan Marlon z wielką pasją opowiadał o wenezuelskich zwyczajach bożonarodzeniowych, jak również o zaletach i dobrych cechach swojego kraju, przedstawiając piękno krajobrazu oraz ciekawostki z nim związane. Po prelekcji i ciekawej prezentacji multimedialnej, uczniowie – uczestnicy zajęć projektowych, zasypali zaproszonego gościa gradem pytań, a na pożegnanie nagrodzili jego przybycie brawami.

● 15 grudnia 2010
Dla uczestników „SOWA” odbyło się ciekawe spotkanie zorganizowane z absolwentem sonińskiej szkoły - grafikiem komputerowym Markiem Magoniem. Dziewczęta i chłopcy uczestniczący w spotkaniu poznali pasję gościa, jaką jest komputer. Opowiedział on o swojej pracy i pomysłach, rozbudził w uczestnikach zainteresowanie i przekonał, że komputer może służyć nie tylko do grania. Pokazał swoje prace i animacje graficzne. Podczas spotkania panowała swobodna atmosfera, a uczniowie zadawali dużo pytań świadczących o zainteresowaniu prezentowaną tematyką.

● Do istotnych zadań Szkolnej Pracowni Kreatywności II, oprócz codziennych zajęć Kręgów, organizowanych wycieczek i spotkań, należy wydawanie Gazetki Szkolnej Kreatywni, nad którą pieczę z ramienia Szkolnego Ogniska Wspierająco-Aktywizujące SOWA sprawuje mgr Małgorzata Hadław. Gazetka cieszy się uznaniem i dużą popularnością nie tylko wśród uczestników Projektu. Kolejne wydania gazetki są dostępne pod adresem szkoły: WWW.szkolasonina.cba.pl w zakładce: Do pobrania. Serdecznie zachęcamy do jej odwiedzenia.
● Na bieżąco prowadzona jest ewaluacja Projektu. Kolejne raporty ewaluacyjne wskazują, iż Projekt jest realizowany prawidłowo, zgodnie z przyjętymi założeniami.

Opracowanie: M. Hadław----------------------------------------------------------------------------------


2011-03-03 - REALIZACJA ZADAŃ W SZKOLNEJ PRACOWNI KREATYWNOŚCI II

Nowy rok kalendarzowy zaznaczył się w Szkolnej Pracowni Kreatywności II intensywną pracą i rzetelną realizacją zadań wynikających z przyjętego harmonogramu. Na szczególną uwagę zasługuje spotkanie zorganizowane dla Uczestników Szkolnego Ogniska Wspierająco-Aktywizującego SOWA, w ramach cyklicznych spotkań z ludźmi sukcesu. Tym razem zaproszonym gościem była pani Teresa Kwiecień - przedstawicielka branży samochodowej, v-ce prezes i współwłaścicielka firmy AUTO-CENTRUM w Jarosławiu.Pani Teresa podzieliła się z Uczestnikami swoimi wrażeniami z licznych podróży po świecie do egzotycznych i niezwykłych miejsc, takich jak: Wietnam, Kambodża, Maroko, Chiny, Grecja, Kreta, wyspy Rodos, Tunezja, Chorwacja, Rosja czy Stany Zjednoczone. Oprócz gadżetów, folderów, albumów, filmów, dziewczęta i chłopcy uczestniczący w tym niezwykłym spotkaniu mogli obejrzeć m.in.: oryginalne instrumenty muzyczne, stroje ludowe, nakrycia głowy, wachlarze, lampiony, statuetki, posążki, oryginalne, egzotyczne przyprawy, a nawet kobrę zamkniętą w butelce, która wywarła na wszystkich duże wrażenie.

Czynione są starania o zorganizowanie i przeprowadzenie kolejnych, interesujących spotkań z ciekawymi ludźmi w pozostałych Pracowniach. Powoli przygotowywane są też zajęcia pozaszkolne w formie wycieczek, których realizacja przebiegać będzie, zgodnie z planem, w miesiącach wiosennych. Na przełomie lutego i marca Uczestnicy Szkolnej Pracowni Kreatywności II otrzymają kolejny numer Gazetki Szkolnej „Kreatywni”, z którym będzie się można zapoznać również, odwiedzając stronę internetową Zespołu Szkół w Soninie. Ponadto dziewczęta i chłopcy wraz z nauczycielami prowadzącymi poszczególne Kręgi, przygotowują się do zajęć pokazowych z udziałem rodziców. Na 9 marca b.r. zaplanowana jest kolejna wycieczka zawodoznawcza dla Uczestników SOWA z III klasy gimnazjum. Zajęcia przybliżające dziewczętom i chłopcom szkoły ponadgimnazjalne naszego regionu, odbędą się w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie. Wycieczka zakończy się w łańcuckiej Pizzerii Joanna.


UG Łańcut

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Losowa Fotka


2009.10.22 - Pasowanie gimnazjalistów
Najnowszy Album


2013.12.05 - wizyta Św. Mikołaja
Słoneczny panel
 Dziś jest:

 Wschód słońca: 4:32
 Zachód słońca: 20:32

 Dzień trwa:
15 Godzin 59 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 2:35

308,960 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.